Pestrá nabídka strojů a služeb

Společnost AGROMETALL s. r. o. Nový Dvůr, která v loňském roce oslavila 25. narozeniny, se zabývá nejen výrobou komunálních strojů, které mají věhlas v celé České republice i za jejími hranicemi, ale také obchodem se zemědělskou a zahradní technikou. Působí v roli regionálního střediska společností STROM Praha, Kverneland Group Czech, Bednar FMT, KUHN CENTER CZ a Cime. Jejím „revírem“ je Chrudimsko, částečně Kutnohorsko, Pardubicko či severní části okresu Žďáru nad Sázavou.

Dnes má AGROMETALL více než 80 zaměstnanců a kromě výroby komunální techniky a obchodu se zemědělskými stroji poskytuje také služby. Pro zemědělce je zajímavá půjčovna strojů, počínaje mulčovači přes krmné vozy, u nichž AGROMETALL dělá generální opravy a náhradní vůz je nutný, a konče třemi traktory. Součástí široké nabídky služeb je i sklizeň obilnin, řepky a kukuřice vlastní sklízecí mlátičkou. Nechybí ani poradenství či financování.

Během tradičních dnů otevřených dveří si mohli návštěvníci prohlédnout moderní stroje řady značek. „Téměř od samého počátku jsme vsadili na techniku John Deere, o níž je v naší oblasti značný zájem, více než polovina traktorů je tady žluto-zelených,“ říká Jaromír Donát, jednatel a obchodní i ekonomický ředitel společnosti AGROMETALL. „Důvodem je především jejich vysoká technická vyspělost, dlouhá tradice a také kvalitní servis, který stavíme na první místo.“ Velkou expozici měla v Novém Dvoře také technika na zpracování půdy a setí Bednar, s jejímž výrobcem má AGROMETALL úzké vazby, neboť je i jedním z jeho subdodavatelů. Černým koněm je podle ředitele nový talířový kypřič Atlas vybavený velkými disky o průměru 620 mm, tlustými 6 mm, uspořádanými do tvaru X.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 14.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *