Plně autonomní roboti do vinohradů

Digitalizace v zemědělství nabírá na obrátkách. Tři řešení v této oblasti byly oceněny medailí ve čtvrté kategorii s názvem Díly, servis a palubní elektronika soutěže SIMA Innovations Award 2021.

Zlatou medaili si odnesl systém VitiDrive francouzské společnosti Vitibot SAS. Její elektricky pohánění roboti Bakus přinášejí revoluci v péči o vinohrady. Oceněný systém VitiDrive představuje regulátor, který z elektricky poháněného vinařského traktoru a připojeného nářadí činí inteligentní stroje. Je kompletně vyvinutý v dílnách Vitibot SAS a usnadňuje integraci kteréhokoli elektrického aktuátoru do robota Bakus, vyvinutého firmou Vitibot SAS.

Regulátor je uzavřen do vysoce odolného aluminiového pouzdra a je sdružený s každým elektromotorem na robotu a každým elektrickým příslušenstvím. Obyčejný konvenční elektromotor je takto možné transformovat na inteligentní motor. Díky novým regulátorům, které lze umístit ve všech částech stroje a příslušenství, robot „rozumí“ práci a „dohlíží“ na ni, a to v plně autonomním provozu. Umí detekovat případný výskyt problémů s bezpečností, analyzovat práci příslušenství a provádět korekce jeho práce. Provádí monitoring, zajišťuje odesílání informací v rámci zpětné vazby, zabývá se také zpracováváním informací, automaticky provádí korekce a hledá řešení v různých situacích, umí provádět pravidelný update na dálku a preventivní údržbu. Robot může pracovat v autonomním módu, anebo v poloautonomním módu, tzn. pod dohledem specialistů v řídicím centru společnosti Vitibot SAS ve francouzském městě Remeš, anebo operátora, který je nedaleko robota.

Více informací v týdeníku Zemědělec.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *