Pod hradem Kámen se spojila minulost, současnost a budoucnost

Místem, kde se na konci května setkala minulost se současností a budoucností, bylo bývalé vojenské letiště u obce Kámen. Pod hradem shodného jména se více než dva tisíce zemědělců, příznivců zemědělské techniky a fanoušků značky Case IH přišlo podívat na akci, kterou každé dva roky pořádá společnost Agri CS – Den Case IH. V průběhu jediného dne se prezentoval kompletní sortiment této firmy, zahrnující traktory všech výkonových tříd značek Case IH i Steyr, sklízecí mlátičky, závěsnou techniku, systémy precizního zemědělství AFS či nákladní i osobní automobily z divize automobilové techniky společnosti Agrotec.

V průběhu polního dne byla také možnost vyzkoušení stavební techniky Case, jako bylo minirypadlo, smykem řízený nakladač či rypadlo-nakladač. O příjemnou atmosféru se postarala líbivá hudba, a pěknou dávku adrenalinu přineslo vystoupení mistra světa v akrobatickém létání Zdenka Šonky. Oproti soutěžní ukázce, která trvá čtyři minuty, trvala ta v Kameni celých dvanáct minut, při nichž předváděl tento zkušený pilot se svým letadlem dechberoucí kousky. Zdálo se, že si nic nedělá z nějakých fyzikálních zákonů či z principu fungování letadla.

Podobně sebevědomě vystupovali i mladí muži ze skupiny Zabij.cz, kteří svými akrobatickými kousky zpestřovali prezentaci techniky před tribunou. Skákali nejen na poli, ale také ze zdvižené lopaty čelního nakladače či ze střechy kolových i velkých pásových traktorů, anebo přes na zemi ležící řadu dětí. Také děti si v zajímavé soutěži doběhly pro atraktivní ceny, takže na Dnu Case IH 2019 si na své přišli účastníci všech věkových skupin. Vydařené počasí navíc dovolilo i praktické předvádění techniky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *