Podmítač pro vysokou plošnou výkonnost

Firma LEMKEN jako jeden z prvních výrobců půdozpracující techniky představila v Evropě stroje o velkém záběru – do dvanácti metrů. Různé druhy strojů se agregovaly do tříbodových závěsů nosiče LEMKEN Gigant. Podle potřeby bylo možné v podniku jednotlivé stroje v tomto nosiči i zaměňovat. Tento koncept systémového nosiče zůstává zachovaný až do současnosti.

Jedním z typů nářadí, které je možné usadit do závěsů nosiče LEMKEN Gigant, jsou i krátké talířové brány Heliodor 9. Oproti talířovému podmítači Rubin 10 mají nižší hmotnost, a toho také využili konstruktéři LEMKEN a postavili verzi o skutečně velkém záběru. Na základě systémového nosiče Gigant 12 S dosahuje podmítač Heliodor 9 se záběrem šestnácti metrů plošné výkonnosti 25 hektarů za hodinu. Takto lze realizovat rychlé první podmítky v tempu, které je požadováno na velkých zemědělských podnicích.

Aby bylo při takto vysoké výkonnosti také dosaženo odpovídajícího navýšení životnosti pracovních orgánů, je průměr talířů zvýšený ze 465 na 510 mm. S tím také souvisí možnost zvýšení maximální pracovní hloubky o dva centimetry na až 14 cm.

Do obou robustních tříbodových závěsů nosiče Gigant 12 S jsou uložená osmimetrová pole Heliodoru, složená vždy ze dvou čtyřmetrových polí. Obě osmimetrová pole se mohou nezávisle na sobě přizpůsobovat konturám terénu, takže i při záběru šestnácti metrů je zaručeno dobré kopírování půdy.

V přepravní poloze má tento širokozáběrový podmítač celkovou šířku 3,5 m a výšku čtyři metry.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *