Podzimní zastavení na jihu Čech

Třetí ze čtyř Firemních dnů Farmet v roce 2019 se konal na jihu Čech poblíž Horusic ve spolupráci s regionálním obchodním partnerem ARROW-AGRI, společností Agromex, která poskytla traktory Fendt, a Zemědělským družstvem Horusice. Česká firma Farmet dodává zemědělskou techniku do více než 30 zemí, čímž se řadí mezi její světové výrobce. V nabídce má široký sortiment, nejznámější Kompaktomat patří k vlajkovým lodím této úspěšné české společnosti.

Během dopoledne bylo předvedeno osm modrých strojů na zpracování půdy a setí včetně loňské novinky Triton, představena byla i technologie pásového zpracování půdy strip-till, i když osmiřádkový Strip-Till o záběru 6 m v Horusicích chyběl. Po aktivní ukázce si mohli zájemci domluvit individuální předvádění některého z modelů nebo jeho zapůjčení do konkrétních půdních podmínek. Většina strojů byla označena logem eXtra STEEL line, kdy všechna namáhaná místa jsou vyrobena z vysoce pevnostní ocele.

Polní předvádění zahájil předseťový kombinátor Kompaktomat K 600 o záběru 6 m. K dispozici jsou nesené typy v záběru od 2,5 m po polonesené verze s pracovním záběrem až 15,7 metru. Zemědělec může volit různé varianty předního smyku, předních válců, středové sekce a zadního válce. Velice důležitá je pojezdová rychlost, měla by se pohybovat mezi 10 až 14 km/h, při níž se půda mezi segmenty takzvaně vaří. U tohoto stroje oceňují zemědělci i to, že šípové radličky dokonale drží rovinu podřezávání a tím i seťového lůžka, stejně jako výborné zpětné utužení pro následné setí, velmi dobrý rovnací efekt, přesnou hloubku zpracování a díky hydraulicky ovládanému přednímu smyku i velice snadnou obsluhu z kabiny traktoru.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 46.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *