Pohodlnější výměna příslušenství u nakladačů

Každý uživatel kolového nakladače ví, že záměna příslušenství je spojena s nutností opustit kabinu a jít ručně zapojit hydraulické hadice od příslušenství do koncovek na výložníku. Tato činnost stojí čas navíc. Německý výrobce manipulační techniky, firma Kramer, nyní přichází s novinkou – systémem „Smart Attach“.

Již mnoho let nabízí firma Kramer v závislosti na předpokládaném využití nakladače dva odlišné systémy rychlé záměny příslušenství. Již od roku 1963 patří systémy rychlé výměny příslušenství do sériové výbavy u kolových a teleskopických manipulátorů této značky. Představují jeden z nejlepších a velmi efektivních systémů na trhu. Staly se také základem pro další vývoj směrem k rychlovýměnnému systému s kompletním hydraulickým ovládáním Smart Attach.

Rozměry a rozteče přípojných bodů jsou u obou systémů rychlé výměny příslušenství identické, takže nakladač opatřený systémem nejnovější generace může používat všechna zařízení stejně dobře jako stroj se systémem starším.

Smart Attach je hydraulický systém rychlé výměny příslušenství u nakladače doplněný o automatický spojovací systém, vyvinutý firmou Kramer. Díky tomuto spojení odpadá nutnost manuálního připojování hydraulických hadic a strojník nemusí vůbec opustit kabinu nakladače. Ovládání se uskutečňuje prostřednictvím joysticku rovněž z kabiny. Bez problémů lze takto zapojovat například lžíce, rozpálené na přímém slunci a pod velkým tlakem.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *