Pokroková řešení oceněna medailemi

Na základě zvyšujících se omezení týkajících se využívání herbicidů i rozvojem rezistence je stále důležitější vytvářet inovativní řešení pro mechanická opatření týkajících se ochrany rostlin. To platí nejen pro speciální plodiny a ekologické podniky, ale také pro konvenční pěstování řádkových plodin.

Za těchto okolností představuje Claas pod společným vývojem s firmami Einböck, Hatzenbichler, Carre SAS a Bednar FMT novou 3D řádkovou kameru s vysokým rozlišením. Tato kamera analyzuje strukturu listů plodin na základě barevných informací a 3D modelů povrchu. Na základě přesné analýzy je software vyhodnocování podle obrázků schopen také při větrných podmínkách, při silném zaplevelení nebo u nezelených rostlin rozpoznat řádky a vypočítat přesné signály řízení. Tak umožňuje nový kamerový systém také v obtížných podmínkách provozu vysoce přesné vedení v řádcích a tím i vyšší pracovní rychlosti resp. plošné výkony.

Za novou kameru obdržela společnost Claas třetí stříbrnou medaili veletrhu Agritechnica 2017. Čtvrtou medailí byl oceněn systém Large Vehicle Alert Systém, který upozorňuje řidiče automobilů na zemědělské stroje v silničním provozu.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *