Pokrokové technologie postřikovačů

Společnost MGM a. s. je tradičním výrobcem aplikační techniky a to již více než 25 let. Svoji profesionální techniku v podobě nesených a především tažených postřikovačů prodává nejen na domácím trhu, ale především ji vyváží do zahraničí. MGM je také výhradním dovozcem postřikovačů italské značky Bargam. S ohledem na to, že tažené postřikovače vyrábí, soustřeďuje se u značky Bargam hlavně na prodej samojízdných verzí, ale tažené postřikovače v červenobílém provedení má v nabídce rovněž.

Postřikovače MGM jsou vyráběny zakázkovým způsobem, tedy podle specifikací zákazníka. Ten si může vybrat ze tří základních modelových řad tažených postřikovačů a široké palety doplňkové výbavy.

Nejmenším taženým modelem je postřikovač Magma o velikostech nádrže 2000, 2500, anebo 3000 l a s postřikovacími rameny o záběrech 18 až 28 metrů. Tento model je vhodný pro aplikaci pesticidů či kapalných hnojiv na menších plochách a hospodářstvích s menší výměrou. Pro rok 2021 představí MGM model Magma (stejně jako ostatní modely) v nových barvách. Podvozek bude v šedé barvě a nádrž s rameny budou modré.

 

Střední a nejprodávanější model představuje postřikovač Magnus s nádržemi o objemu 4000 a 5000 l a rameny pokrývajícími pracovní záběr 18 až 30 m. Kromě nového šedomodrého zbarvení bude tento model osazen novým vedením ramen, které zajišťuje jejich lepší chování v členitém terénu.

 

Vrcholným modelem je postřikovač Magnum. Je vyráběn ve třech velikostech nádrže a to 4200, 5200, anebo 6200 litrů, s rameny uloženými na paralelogramu a maximálním záběrem 36 metrů. Jeho standardní výbavou je odpružená a řízená náprava.

Osvědčení dodavatelé

Postřikovače všech modelových řad používají komponenty od renomovaných dodavatelů. Můžeme zmínit například pístomebránová čerpadla Annovi Reverberi, řídicí ventily TeeJet, trysky Lechler, nebo TeeJet, ovládací terminály Müller Elektronik, anebo opět TeeJet.

Použité nádrže jsou vyráběny z polyetylenu, u větších objemů z polyesterlaminátu a jsou vybaveny rotačními tryskami pro oplach. Nezbytnou součástí postřikovačů je přimíchávací nádržka (ekomixer). Systém cirkulace a filtrace používá filtr v sání i na výtlaku, bez nutnosti použití sítek v tryskách. Rozvod k nim je proveden pomocí odolných hadic a nerezových trubek. Trysky mohou být jednoduché, nebo v držácích po třech až pěti.

Postřikovací ramena jsou svařovaná z uzavřených ocelových profilů a jejich odpružení je zajištěno pomocí tlumičů, pružin a silentbloků v horizontálním i vertikálním směru. Aktivní naklápění ramen je řešeno pomocí elektrického servomotoru, nebo hydraulického válce.*

Celý článek najdete v Mechanizaci zemědělství 12/2020.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *