Populace sklízečů se rozrostla

Sklízeče brambor Ropa Keiler, které dováží do České a Slovenské republiky společnost DAGROS, vycházejí z osvědčených sklízečů cukrové řepy stejné značky. K jejich charakteristickým vlastnostem patří velká univerzálnost, neboť jsou vhodné do všech výrobních podmínek, a jedinečný řídicí systém, který poskytuje vysoký uživatelský komfort, umožňuje velké denní výkony a šetrný přístup ke sklízeným hlízám.

Tyto stroje určené pro menší i velké zemědělské podniky navíc splňují základní požadavky na ochranu půdy, stabilitu při sklizni a bezpečnost pracovníků u přebíracího stolu.

Společnost ROPA rozšiřuje svou nabídku dvouřádkových sklízečů brambor o nový model Keiler II Classic, který bude zařazen do sériové výroby v roce 2020. Po několika letech testování je předsérie tohoto nového modelu nasazena do sklizně brambor již v tomto roce. Široké veřejnosti byl tento model představen na výstavě Potato Europe v Belgii a jeho prodej bude zahájen na veletrhu Agritechnica.

„Nový sklízeč vychází z úspěšného, praxí ověřeného modelu Keiler II,“ vysvětluje Ing. Zdeněk Šilar, ředitel společnosti DAGROS. „Nejvíce rozdílným prvkem jsou separační jednotky. Model Keiler II Classic má jen dva ježkové pásy oproti čtyřem u modelu Keiler II. Typ Classic má proto velmi velkoryse dimenzované přebírací stanoviště až pro osm osob, které tak mohou pohodlně obsluhovat plochý, šikmý a maximálně dimenzovaný přebírací pás. Každé přebírací stanoviště může být individuálně výškově nastaveno, což zaručuje více bezpečí a pohodlí pro přebírací personál i během dlouhých pracovních dnů.“*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 38.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *