Pošesté v Jiřicích a opět jinak

Ačkoli počasí na začátku léta tohoto roku je velmi proměnlivé, druhá polovina posledního červnového týdne přinesla slunečno s pravými letními teplotami. Právě takové podmínky přivítali manažeři společnosti Agrall, kteří připravili svůj polní den. Slíbili, že svou techniku značek Claas, Väderstad a Kaweco stihnou předvést za hodinu a půl, a nově se zajímavým doprovodným programem.

Poutavý doprovodný program se zasloužil o to, že tento již v pořadí šestý polní den na pozemcích firmy Rhea Holding byl zcela netradiční a svým průběhem nový. Akci otevřel taneček teleskopických manipulátorů Claas Scorpion 7055, které divákům, nacházejícím se na prostorné tribuně a v jejím okolí, demonstrovaly svou obratnost. Poté se předvedly odvážné řidičky motorek při skocích na rampě a následovalo předvádění zemědělské techniky. To bylo pojato poněkud komorněji než v minulém roce, zato však s větším důrazem na novinky v sortimentu a inovace strojů.

V průběhu hodiny a půl demonstrovali zástupci společnosti Agrall, že s technikou uvedených značek je možné s dostatečnou výkonností zvládnout veškeré práce od sklizně obilnin na zrno i na siláž, úklidu slámy přes podmítku, hlubší zpracování a přípravu půdy až po setí. A to jak úzkořádkových, tak i širokořádkových plodin.

Hned při sklizni porostu ozimé pšenice se předvedla novinka, sklízecí mlátička Tucano 570. Tento stroj převzal některé osvědčené konstrukční prvky mlátiček řady Lexion, které následovaly vzápětí. Poté byla při sečení porostu k vidění dvojkombinace žacích strojů Claas Disco nové generace spolu s traktorem Arion 640. Posekanou hmotu pak sklízely jak lisy značky Claas, tak i zbrusu nová řezačka Jaguar 940 se sběracím adaptérem. Nařezanou hmotu odvážel nový návěs Claas Cargos 750 na tandemovém podvozku.

Jak samojízdné, tak i závěsné sklizňové stroje Claas ukázaly, že si poradí i s hmotou s vyšší vlhkostí (poslední déšť spadl předcházejícího dne) při zachování své tradiční vysoké kvality práce.*

Více informací o zajímavé akci a představených novinkách přinese Mechanizace zemědělství 8/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *