Postřikovač na čtyřech kolech

Během Dne Kvernelandu byl představen samojízdný postřikovač iXdrive 5240 s nádrží o objemu 5000 l (možné jsou i nádrže o objemu 4000 či 6000 l). Tyto stroje lze osadit hliníkovými rameny HSA v záběru od 24 do 30 m, nebo ocelovými rameny HSS širokými od 24 do 40 metrů.

Samojízdné postřikovače Kverneland iXdrive jsou vybaveny motorem Perkins o výkonu 175 kW/240 koní nebo motory John Deere o výkonu 300 k u verzí EcoDrive.

„Na rozdíl od jiných samojízdných postřikovačů s motorem vpředu je u tohoto modelu vpředu kabina a teprve za ní se nachází motor a nádrž,“ vysvětluje Bc. Jan Mudra, produktový manažer společnosti Kverneland Group Czech. „U typů s motorem vpředu byly problémy s pojezdem, při prázdné a plné nádrži nebyla hmotnost rovnoměrně rozložena na obě nápravy a docházelo k častému prokluzu. Postřikovač s motorem za kabinou má s plnou i prázdnou nádrží hmotnost rozloženou v poměru 50 : 50 na každou nápravu a pohon všech kol je tak stále stejnoměrný. Uživatelé ocení i hydropneumatické odpružení podvozku, takže postřikovač se i v nerovném terénu chová velice klidně, stejně jako řízení všech čtyř kol ve třech automatických režimech.“*

Celý článek je v Zemědělci č. 35.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *