Praktické vybavení pro každou farmu

Získání informací o pozemcích, zpřesnění pojezdů po polích, omezení překrývání, snižování nákladů na palivo a opotřebitelné díly, zvyšování výkonnosti či omezení negativního zhutňování půdy – to jsou jen některé výhody precizního zemědělství. Zemědělci, kteří dokážou hospodařit precizně a současně mít pod kontrolou své vstupy, budou také konkurenceschopní. Proto představují systémy precizního zemědělství investici do budoucnosti podnikání.

Na začátku bývá navigační systém GPS, který odebere hodně práce obsluze, a zároveň i poskytuje mapové výstupy. Postupně řada zemědělců přejde na využívání přesnějšího nebo vysoce přesného signálu, což má řadu předností, a především tak lze maximálně využívat předností satelitních navigačních systémů, jako je minimalizace překrývání záběrů v jednotlivých jízdách či meziroční opakovatelnost stop.

Mnoho pěstitelů je také překvapeno ve chvíli, kdy zjistí bližší informace o svých pozemcích. Na jejich základě se potom usnadňuje rozhodování o vhodné výživě či ochraně rostlin. Na akci Naše pole 2018 v Nabočanech prezentovala společnost Leading Farmers CZ produkty ze svého širokého sortimentu strojů a zařízení pro precizní zemědělství.

Zajímavá byla prezentace vlhkoměrů. Kvalitní farmářské vlhkoměry nabízí tato společnost v různých cenových úrovních. Všechny se vyznačují robustním provedením pro spolehlivé fungování při práci na poli, a díky kompaktnímu provedení také snadnou manipulací.

Oblíbeným je například Farmex MT-PRO, a to i u pěstitelů kukuřice.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *