Precizní a flexibilní secí stroje

Firma LEMKEN je tradičním výrobcem secích strojů. První secí stroje byly mechanické, v podobě nesené secí kombinace s půdozpracujícími stroji. Od roku 2000 přišly na trh i pneumatické secí stroje Solitair 9, které díky pneumatické distribuci osiva mohly rozšířit pracovní záběry až do šesti metrů. Představily také unikátní variabilitu připojení půdozpracujících strojů podle potřeby, která funguje s velkým úspěchem až do současnosti. I secí stroj nejnovější generace Solitair 25 si jeho uživatel může na farmě libovolně agregovat s jedním z pěti druhů půdozpracujícího stroje tak, aby předseťová příprava půdy byla provedena tím nejlepším možným způsobem.

Solitair 25 je konstruován tak, aby dokázal pracovat se shodnou kvalitou na půdě zorané, anebo i v prostředí s posklizňovými zbytky na povrchu půdy bez ucpávání. Dvoukotoučové secí botky jsou uložené v paralelogramu a díky výbavě kopírovacím kolečkem spolehlivě udržují nastavenou hloubku setí.

Systém secích botek pro Solitair 25 je dostupný v mechanické a hydraulické variantě. První varianta OptiDisc M vychází z řešení u secích strojů předešlé generace, nabízí nižší maximální přítlak a je ekonomicky příznivější. Naproti tomu OptiDisc H s hydraulicky nastavitelným přítlakem až na 70 kilogramů na secí botku je variantou novou. Hloubka ukládání osiva se nastavuje centrálně pomocí táhla třetího bodu tříbodového závěsu.

Tento tříbodový závěs na zádi dovoluje secí stroj Solitair 25 využívat na maximum. Po odpojení úzkořádkové výsevní lišty lze Solitair 25 tímto závěsem propojit s přesným secím strojem LEMKEN Azurit 9 K.*

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 48/2019.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *