Precizní setí s vysokou výkonností

Přesný secí stroj Azurit je poměrně mladým produktem vývoje firmy LEMKEN z Alpenu, který ale doznal od odborné veřejnosti značného uznání. Tento stroj může být buď nasazován v provozu sólo, anebo pak v agregaci s pneumatickým secím strojem Solitair 25. Polonesená provedení stroje Solitair 25 nesou v přední části jeden z pěti typů půdozpracujících strojů LEMKEN, čímž se otevírají značné možnosti sestavení kombinace podle potřeby. A třetí možností agregace secího stroje Azurit je vůz Solitair 12 SW.

Jedná se o podvozek s velkokapacitním zásobníkem, převzatý z pneumatických secích strojů Solitair 12. Pojme celých 5800 l minerálního hnojiva. Díky tomu se frekvence zastávek kvůli doplňování hnojiva a tím i podíl neproduktivních časů na práci značně zredukuje, a se secím strojem Azurit je možné za den založit porost až na šedesáti hektarech. Na rozdíl však od agregace se secím strojem Solitair 25 není u zásobníku Solitair 12 SW připojený stroj pro souběžné zpracování půdy, které je tak třeba provést v samostatné operaci.

K dávkování hnojiva slouží dvě dávkovací ústrojí, osazená vždy hřídelí s čtveřicí dávkovacích válečků. Hřídele jsou tradičně poháněny elektromotorem, a jejich chod je kontrolován elektronicky – osvědčené řešení u tisíců pneumatických secích strojů LEMKEN Solitair. Tím je zaručeno, že množství hnojiva, vedeného ke hnojicím radličkám secího stroje Azurit, bude odpovídat nastavené dávce na hektar i při vysoké či často se měnící rychlosti jízdy. Dopravu hnojiva zabezpečuje proud vzduchu od ventilátoru s hydraulickým pohonem.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *