Předvedli široký sortiment techniky

Společnost AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o. uspořádala polní den. Představil se kompletní sortiment nabízené zemědělské techniky. Firma nabízí mulčovače značky MÜTHING, stroje francouzského výrobce Quivogne a rakouského výrobce Regent. Na trh dodává také smykem řízené a kolové nakladače a teleskopické manipulátory od autorizovaného prodejce Bobcat CZ, a. s. V akci, přímo na poli, se předvedly agregace nejrůznějších modelů traktorů Deutz-Fahr a půdozpracujících strojů značky Horsch. Zlatým hřebem dne byla přednáška Philippa Horsche, spolumajitele firmy Horsch.

Od 1. září 2019 je novým vedoucím prodeje zemědělské techniky ve společnosti AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o. Ing. Jindřich Jílek, který představil portfolio nabízených strojů. Ing. Milan Strapko je ze společnosti MÜTHING GmbH & Co, která se zabývá výrobou mulčovačů.  Jan Drbal informoval o portfoliu společnosti Bobcat CZ, a. s. Představili se také produkty francouzského výrobce Quivogne a rakouského výrobce Regent, který vyrábí tři typy pluhů – EuroStar, Taurus a Titan.

V rámci přehlídky strojů přímo na poli zájmu návštěvníků neunikl traktor Deutz-Fahr 7250 TTV a novinka Terrano 4.4 GX. „Je to radličkový kypřič, přičemž první číslo udává pracovní záběr 4 m a druhé číslo udává počet řad, jde tedy o čtyřřadové provedení. Kypřič je osazen pracovními orgány s pružinovým jištěním – TerraGrip,“ uvedl Ing. Tomáš Bezdíček, zástupce značky Horsch.

Návštěvníci si mohli prohlédnout i secí stroj Focus 6 TD, který spojuje pásovou přípravu půdy a výsev do jednoho přejezdu. Půdu a seťové lůžko připravuje vždy jen v pásech pro každou secí botku. Pásové kypření půdy se kombinuje s uložením hnojiva. Zároveň radličky (TerraGrip) vyhrnují posklizňové zbytky do meziřádkového prostoru. K utlačení půdy slouží pneumatikový pěch, který je spolu s výsevními botkami (TurboDisc) shodný jako u secích strojů Pronto. Focus je vhodný zejména pro setí řepky.*

Více informací naleznete brzy v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *