Přehlídka moderní sklizňové techniky

Den Zemědělce 2021 v Kámeni je připraven. S moc zajímavou expozicí očekávají své zákazníky zástupci firmy Krone. Na prostorném stánku jsou k vidění velké samojízdné stroje Krone včetně nového žacího mačkače BiG M 450, lisy inovované řady ComprimaPlus, žací kombinace Easy Cut B950 Collect se šnekovými shazovacími dopravníky na traktoru Case IH nové řady Puma 175 CVXDrive, a úplně nový víceúčelový návěs řady GX za traktorem Valtra T195 Active. A velmi příjemné zázemí pro jednání poskytuje moderně vybavený kamionový přívěs Krone.

BiG X 780 je druhý model z řady nejvýkonnějších sklízecích řezaček Krone. Řezačka je vybavena výkonným motorem, al v případě, že je třeba sklidit extrémně výnosné porosty, tak si její uživatel může kdykoli na jakkoli dlouhou dobu zaplatit extra porci výkonu motoru navíc. Stačí jí k tomu jeden telefonát, takže to může provést i při dojetí na pole. Potom si odběr zvýšeného výkonu může kdykoli přerušit, ukončit či prodloužit.

Stroj je osazen adaptérem Krone X Collect 750-3. Ve střední části adaptéru je umístěn senzor, který online měří obsah sušiny ve hmotě a na základě jeho dat umí stroj automaticky měnit délku řezanky. Množství obsažných látek pak měří NIR senzor ve výmetném komínu. Zjištěná data se zobrazují na terminálu v kabině a mohou být odeslána i pomocí agrirouteru do kanceláře. Zrovna tak lze posílat zakázky do kabiny bezdrátovou cestou či sledovat polohu a výkonnost stroje na dálku v reálném čase.

Na řezačce v Kameni je možné vidět i to, jak funguje nový kryt adaptéru pro transportní polohu. Pro sklopení adaptéru vč. aktivace krytu postačuje řidiči v kabině stisknout tlačítko. Kryt zabraňuje kontaktu adaptéru s chodci či cyklisty na vozovce.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2021.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *