Překládací vozy pro novou sezónu

V letošním roce se společnost Ludwig Bergmann GmbH zaměřila na portfolio pro menší a střední farmy a představil novou generaci překládacích vozů s nižší kapacitou. Výstava Agritechnica 2019 se stala dějištěm premiéry modelu GTW 210 s jednou nápravou a GTW 300 s dvěma nápravami. Nové modely nahrazují původní vozy GTW 21 a GTW 25.

Nováčci jsou rozpoznatelní na první pohled, a to podle nového designu zásobníku. Ten se svým vzhledem nyní nápadně podobá zásobníku strojů z vyšších řad. A nezůstalo jen u vzhledu, začleněno bylo i mnoho technických inovací.

GTW 300 je k dispozici pouze s ojí do spodního závěsu s přípustným svislým zatížením 4 tuny, což znamená celkovou přípustnou hmotnost vozidla na komunikacích 22 tun a tím pádem větší efektivitu díky vyššímu užitečnému zatížení. Na poli může mít překládací vůz celkovou hmotnost dokonce 30 tun. GTW 210 je k dispozici jak s ojí do spodního závěsu (s přípustným svislým zatížením 3 tuny) tak s ojí do horního závěsu (s přípustným svislým zatížením 2 tuny).

GTW 300 je postaven na dvounápravovém podvozku u nějž může být na přání zadní náprava řiditelná. To vede k lepší obratnosti a manévrovatelnosti celé soupravy jak na komunikacích, tak na poli.

Zásobník může být rozdělen

Srdcem nové generace překládacích vozů je plně svařovaný zásobník bez povrchových ploch, na kterých by se mohl usazovat sklízený materiál. GTW 210 má kapacitu zásobníku 21 m3 a GTW 300 kapacitu 25 m3, přičemž při použití bočnic je možné kapacitu zvýšit až na 30 m3, takže oproti předešlému modelu GTW 25 narostla kapacita o 5 m3.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *