Překonání hranic s novou platformou

Výrobce Fendt připravuje na mezinárodní veletrh Agritechnica prezentaci ve velkém stylu. Její součástí budou moderní technologie, které propojují výrobce strojů, stroje a jejich uživatele. Takového propojení je možné dosáhnout s novým systémem ovládání, který bude prezentován na traktoru Fendt 314 Vario.

Tento kompaktní traktor propojuje svůj svět se světem v kanceláři. Platforma FendtONE bude fungovat jak v traktoru, tak i na osobním počítači anebo na jakémkoliv inteligentním elektronickém zařízení. Fendt tak propojuje známé ovládání traktoru pomocí terminálu s platformou pro provádění plánování a kontrolních činností, které se provádí klasicky v kanceláři.

Jak náhled na terminálu, tak i maska na počítači mají podobné strukturování, které uživateli zjednodušuje práci. Bez ohledu na to, kde se právě nachází, může uživatel provádět plánování svých činností, anebo průběh prací kontrolovat. Data se pak mohou přenášet do traktoru prostřednictvím sítě mobilních operátorů, tedy bezdrátově.

Platforma FendtONE kromě jiného přináší také nové funkce z oblasti precizního zemědělství. Patří k nim i Fendt Guide Sync, komponent managementu pro vedení dat o pozemcích, který umožňuje si na osobním počítači naplánovat optimální průběh navigačních linií pro konkrétní soupravu strojů, a pak ji odeslat přímo do kabiny – bezdrátově. Po ukončení práce na pozemku jsou data zaslána zpět, takže Fendt Guide Sync slouží i pro dokumentaci dat. Další nová funkce, Fendt Task Manager, umožňuje přehledné vedení zakázek – jak v terminálu v kabině traktoru, tak i na počítači či tabletu.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2019.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *