Přesné secí stroje s promyšlenou konstrukcí

Přesné secí stroje Azurit firmy LEMKEN mají nadčasovou koncepci. LEMKEN zcela záměrně nepoužívá jako nosné konstrukce žádných kol ani pneumatik, které by vytvářely nadměrné koleje. Trapézový válec se otáčí v celém záběru secího stroje. Takto jsou velké hroudy či kameny zatlačeny do půdy, čímž je zaručen hladký průběh setí bez ucpávání. A co se týká podpory kapilárního vzlínání vlhkosti pro vzcházení osiva, o ni je postaráno díky utužování půdy v pruzích trapézovým opěrným válcem.

Výsevní jednotky jsou za válcem připojeny k rámu prostřednictvím paralelogramu. Díky tomu mohou rovnoměrně kopírovat povrch pozemku, takže i při najetí na vyvýšené či snížené místo na poli bude stále dodržována hloubka setí na nastavené úrovni. Každá výsevní jednotka má integrovaný hydraulický válec, díky kterému je možné centrálně nastavovat přítlak na výsevní kotouče podle potřeby na ovládacím terminálu z kabiny traktoru.

O vedení dvoukotoučových secích botek v nastavené hloubce se stará pryžový kotouč o velkém průměru, uložený v jejich těsné blízkosti. Do vytvořené výsevní rýhy nepadají zrna kukuřice vlastní vahou, ale jsou tam vystřelována. V přesně stanovených roztečích jsou zrna vystřelována zvýšenou rychlostí do trubice a následně mezi výsevní kotouče. Otáčkami jednoticího bubnu a roztečí otvorů po stranách bubnu jsou určovány rozteče zrn v jednotlivých řádcích, zatímco odstup mezi řádky je dán fixně roztečí mezi výsevními jednotkami systému Delta Row. Uložené zrno na povrchu výsevní rýhy je následně přitlačeno do půdy měkkým přítlačným kotoučem.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *