Přesný, výkonný a univerzální

Nový přesný secí stroj Horsch Maestro 8 CV si vloni na jaře pořídil jako úplnou novinku od společnosti PEKASS Miroslav Růta z Všelibic nedaleko Českého Dubu. V české premiéře s ním v rámci agroslužeb zasel více než 650 ha kukuřice, letos by to měla být již minimálně tisícovka.

S uvedeným secím strojem lze sít nejen kukuřici, ale také slunečnici, cukrovou řepu, řepku a jiné širokořádkové plodiny.

„U secího stroje Horsch Maestro bych ocenil nejen jeho velkou výkonnost, ale řadu dalších vlastností,“ říká Miroslav Růta. „Musím vyzdvihnout především přesnost setí. Jsem přesvědčen, že firma Horsch má nejlepší ukládání osiva, pokud jde o stejnou hloubku a rozteč. Je to skutečně velice přesný secí stroj s minimálním množstvím dvojáků či vynechávek. Samozřejmě hodně závisí na kvalitě osiva. Pracujeme pro různé farmy, každá má jiný typ osiva, s ohledem na úsporu peněz ne vždy zcela standardní, a to se někdy projeví. Chybovost u dobrého osiva však nepřekročila půl procenta, což je obdivuhodné. Využíváme dvě sady výsevních kotoučů lišící se počtem a velikostí děr, základní sada pokryje zhruba osmdesát procent druhů osiva, na zbylé extrémy by byl třeba menší či větší kotouč. K dalším přednostem secího stroje Horsch Maestro 8 CV pak patří spolehlivost a jednoduché nastavení.“

Na jaře budou u obchodních partnerů společnosti Horsch k dispozici přesné secí stroje Horsch Maestro jak se systémem AirVac, tak se systém AirSpeed a případní zájemci si je budou moci ve svých podmínkách vyzkoušet.

Více se dočtete v Zemědělci č. 3.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *