Prestižní cena pro secí stroj

Na veletrhu Techagro v pavilonu V na stánku 005 vystavovala své stroje firma APV. Tento rakouský výrobce má vlastní cestu, s níž své stroje vyvíjí: nabízí techniku pro šetrnou kultivaci porostů, která nahrazuje využívání půdních či klasických herbicidů v boji proti plevelům a je šetrná k půdě. Ale firma APV umí i vhodným způsobem řešit některé problémové záležitosti v zemědělství, jako je například výsev směsných kultur.

Unikátně konstruovaný secí stroj s pneumatickou dopravou osiva PS 300 M1 TWIN využívá principu uložení dvou druhů osiv (nebo hnojiv či jiných přípravků) do dvou oddělených komor, jejichž objem je možné si nastavovat. Díky tomu nehraje již žádnou roli separace osiva gravitační silou díky různé objemové hmotnosti a velikosti zrn. Podle druhu semen si uživatel nastaví každou komoru a také různý výsevek díky tomu, že pro každou komoru je určena samostatná dávkovací hřídel se samostatným pohonem. V průběhu práce se každá hřídel může otáčet odlišnými otáčkami a je zajištěn současný výsev obou druhů. Díky tomu se ušetří jeden samostatný přejezd po poli.

Secí stroj PS 300 M1 TWIN se nechá vhodně využívat k setí směsek na zelené hnojení v agregaci s rozličným půdozpracujícím nářadím. Ať je na zemědělském podniku právě využívána jen mělká podmítka talířovými bránami anebo hlubší kypření prostřednictvím radličkových kypřičů či dlátového pluhu, na každém takovém stroji se secí stroj APV může uplatnit. Ale najde využití i na klasických úzkořádkových secích strojích anebo sázečích brambor pro aplikaci granulovaných hnojiv či přípravků proti slimákům.

Společnost APV si za svůj inovativní secí stroj odnesla z veletrhu prestižní ocenění Grand Prix Techagro.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2018.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *