Při výběru traktoru měli jasno hned

Každoročně řeší společnost JASNO, spol. s r. o., z Jasenné výběr nového traktoru. Prioritou je výkonnost a spolehlivost. Volba opět padla na značku JCB Fastrac, která není v podniku žádnou novinkou. V polovině ledna letošního roku se uskutečnilo slavnostní předání v pořadí již třicátého stroje, tentokrát od společnosti LUKROM, spol. s r. o., a za účasti zástupců společnosti JCB.

Společnost JASNO, sídlí ve vesnici Jasenná na úpatí Vizovických vrchů již téměř pětadvacet let. Po celou dobu se soustředí na čtyři činnosti podnikání. Krédem rodinného podniku je optimalizace služeb, které pro své zákazníky ve firmě Jasno neustále zefektivňují a zlevňují. Kromě služeb v zemědělství provozuje společnost i kamionovou dopravu. Jejich nízkopodlažní speciály se orientují na lehkotonážní nadměrnou přepravu nákladů po celé Evropě, významnou část tvoří i přeprava zemědělské techniky. Zemědělská prvovýroba tvoří v podniku 8 %. „Nacházíme se v podhorské oblasti, takže v rámci rostlinné výroby se staráme o tvorbu a údržbu krajinného rázu. V současné době obděláváme 720 hektarů zemědělské půdy. V rámci živočišné výroby se zaměřujeme na ekologický chov masného skotu. Máme uzavřený obrat stáda plemene charolais, o náš certifikovaný chov je neustále zájem,“ konstatoval Ing. Jiří Mikuláštík, ředitel společnosti Jasno s tím, že i když mají dostatek zemědělských strojů, zastávají názor, že kráva patří do krajiny a zajišťuje její nejefektivnější údržbu. Čtvrtou činností podniku je servis dopravní a zemědělské techniky.

„Traktor značky JCB Fastrac jsme zvolili kvůli tomu, že se orientujeme na pícniny a traktorovou dopravu. Takže tento stroj zapadá přesně do naší koncepce služeb a doposud jsme za něho nenašli náhradu, naopak hledáme nové možnosti pro jeho další využití,“ vysvětlil Ing. Mikuláštík. Traktor JCB Fastrac s výkonovou řadou 230 koní vyhovuje nejčastěji prováděným operacím s porosty pícnin, je rychlý a úsporný při jízdě na silnici. „Úspora nafty a přeprava na delší vzdálenosti jsou důvody, proč jsme si traktor pořídili. Tento stroj splňuje vše, co od něho očekáváme, proto letos doplnil náš strojový park již třicátý traktor značky JCB Fastrac,“ dodal s úsměvem jeho syn Ing. Jiří Mikuláštík. V rámci sklizňových linek řeší s tímto strojem společnost Jasno Jasenná sečení, shrnování, lisování, odvoz hranatých balíků, ale i rozmetání chlévské mrvy. Osvědčil se i při sklizních kukuřice pro bioplynové stanice, které patří mezi stěžejní oblasti nabízených služeb. „Sklizeň se provádí dva měsíce v roce, naše traktory pracují po tuto dobu nonstop 24 hodin denně. Fastrac je nosič nářadí a dopravní prostředek. Tato agregace v sobě spojuje ekonomiku a efektivitu, dosahuje až 60 km/h, na rozdíl od klasického traktoru dokáže efektivně přenést výkon přes vývodový hřídel a hydrauliku. Velmi důležitý je pro nás i komfort pro obsluhu při dlouhých směnách.

Model Fastrac má jedinečné odpružení přední i zadní nápravy s hydropneumatickým vyrovnáváním zadní nápravy. Umístění kabiny uprostřed nabízí velmi dobrý výhled. Sedadlo řidiče je s pneumatickým odpružením a ergonomickými ovládacími prvky v loketní opěrce. A i sedadlo pro spolujezdce je plnohodnotné. K výhodám patří i systém Hill Hold pro snadné zastavení a rozjetí ve svahu. Traktor je vybaven šestiválcovým motorem Sisu se vstřikováním common rail o objemu 7,4 litru podle emisní normy Tier 4F/stupeň IIIB. Benefitem je i funkce manuálního navýšení výkonu pro vyšší produktivitu při přepravě po silnici. Maximální rychlost je až 70 km/h.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *