Přínos satelitního navigačního systému

Firma Fendt vyrábí stroje prémiové kategorie. Pod označením VarioGuide se skrývá navigační systém, jímž mohou být osazeny traktory Fendt Vario, sklízecí řezačky Katana, postřikovače Rogator 600 a sklízecí mlátičky Fendt série C a IDEAL 7, 8 a 9. Hlavními potřebnými komponenty jsou Varioterminál s úhlopříčkou 7 nebo 10.4 palce a příslušný přijímač.

Obsluha traktoru má za to ulehčenou práci, v návazných jízdách je redukováno neefektivní překrývání záběrů, snižují se provozní náklady i náklady na opotřebitelné díly, je možné pracovat s vyšší precizností i v noci či při zhoršené viditelnosti a stroje dosahují vyšší plošné výkonnosti.

Satelitní navigace VarioGuide je plně integrována do stroje, a to jak svým hardwarem, tak i svým ovládáním. V rámci filozofie firmy Fendt „Jeden terminál na vše“ je také ovládání navigace integrováno do tohoto zařízení a vyznačuje se jednoduchostí.

VarioGuide umí pracovat i s korekčními signály a přesností na úrovni 1 až 2 cm. Řidič se za jízdy může lépe věnovat kontrole práce nářadí, čímž se zvyšuje kvalita práce, nehledě na přínos precizního navazování jízd. Každý zákazník si může zvolit jeden ze dvou přijímačů – NovAtel anebo Trimble. NovAtel je výkonná standardní varianta, která díky algoritmu GLIDE dosahuje vysoké přesnosti. Umožňuje rozšíření na RTK přesnost, a v případě výpadku v příjmu korekčního RTK signálu umí systém RTK Assist tento výpadek překlenout až po dobu dvaceti minut.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *