Přínosy překládacího návěsu pro okopaniny

Rodinná firma Josef Brettmeister byla založena v roce 1992 a se třinácti zaměstnanci se zabývá mimo jiné též výrobou zemědělských strojů. Součástí výrobního programu je technika pro překládání cukrové řepy. Originální produkt má název Brettmeister K3 a jedná se o překládací návěs pro řepu. Byl vyvinutý tak, aby splňoval četná přání pěstitelů této plodiny. Představen byl na začátku roku 2014.

Návěs umožňuje provádět sklizeň cukrové řepy bez přerušení a tak, aby dopravní prostředky nemusely zajíždět na pole. Dá se využívat i při sklizni brambor. Kromě dopravy a překládky provádí návěs ještě dočišťování bulev (nebo hlíz) pomocí přídavné čisticí jednotky, uložené mezi pásovým dopravníkem ze zásobníku a překládacím dopravníkem.

Čisticí  jednotku tvoří deset válců a dva přepadové stupně. Díky tomu zůstává půda na poli a neodváží se pryč. Intenzita čištění je přitom pohodlně nastavitelná z kabiny tak, že se mění otáčky hydraulicky poháněných válců.

Překládací dopravník je přestavitelný na čtyřech kloubech, což dovoluje šetrnou překládku brambor.  Jeho nízká hmotnost nezpůsobuje negativní ovlivnění stability návěsu při překládce. Překládací výkon se pohybuje mezi 150 až 200 tunami za hodinu.

Návěs Brettmeister K3 má zásobník o kapacitě 17 m3 a je mnohostranně využitelný i pro odvoz a překládku obilovin: zadní část je možné osadit šnekovým dopravníkem a směr pohybu podlahového dopravníku v zásobníku je možné obrátit vzad. Poté je možné s návěsem odvážet zrno od sklízecích mlátiček.

Ovládání je vyřešeno tak, že se provádí jednoduše elektrohydraulicky na ovládacím pultu přímo z kabiny traktoru.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *