Přípravy na kulaté žně 2020

Zdálo by se, že do žní je ještě času dost. Jenže jde o to, z jakého pohledu se na to díváme. Pro někoho, kdo je uprostřed jarních polních prací, jsou žně ještě opravdu vzdálené. Nicméně ten, kdo vybírá sklízecí mlátičku pro sezónu 2020, má nejvyšší čas zorientovat se na trhu. Co má pro novou sezónu připravené společnost New Holland? Přinášíme rozhovor s Ing. Alešem Petrem, marketingovým specialistou firmy Agrotec a. s., která je výhradním zástupcem strojů New Holland v České republice.

Značka New Holland je v současnosti jedním z lídrů trhu se sklízecími mlátičkami a svou pozici stále upevňuje vylepšováním svých strojů. Na loňské výstavě Agritechnica dokonce získala stříbrnou medaili za inovace na mláticím ústrojí u tangenciálních sklízecích mlátičkách řady CX. Jak se tedy systém změnil?

Tangenciální mlátičky řady CX dostávají po řadě inovací a úspěšném dlouholetém působení na trhu nové srdce, a to revoluční litinový mláticí buben UltraFlow se segmentovanými mlatkami. V Kanadě prověřené řešení přichází do Evropy s technickými parametry, které stojí za povšimnutí. Přestože si buben zachovává stejný průměr 750 mm, disponuje o 100 % vyšší hmotností. Vyšší hmotnosti je dosaženo novou kostrou bubnu, kdy pevnostní plech je nahrazen masivní litinou. Na litinových prstencích jsou namontované segmentové, či česky řečeno dělené mlatky. Ty jsou na bubnu šroubovány střídavě a středový úhel mlatek je oproti starému bubnu zmenšen ze 45° na středový úhel 22,5°. Zmenšení tohoto středového úhlu má za následek plynulejší odebírání materiálu ze šikmého dopravníku, menší vibrace a tišší chod. Masivní konstrukce bubnu pracuje jako setrvačník a dokáže velmi dobře odolávat i nerovnoměrnému vkládání materiálu s nevyrovnanou vlhkostí.*

Celý rozhovor najdete v Mechanizaci zemědělství 4/2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *