Přístroje pro měření a analýzy

Více než dvacet let nabízí laboratorní přístroje a je z Hradce Králové. Rostlináři asi již tuší nebo vědí. Firma Mezos, spol. s r. o., se věnuje segmentu laboratorní techniky. Vyrábí a dováží laboratorní techniku, zajišťuje její záruční i pozáruční servis a školí pracovníky, kterým tuto techniku dodává. Věnuje se i exportu, neboť část své výroby vyváží.

Mezos se zaměřuje především na oblast výroby a zpracování obilí, a to od prvovýroby – vzorkování surovin, až po potraviny. Pro tyto oblasti nabízí jak laboratorní přístroje a zařízení pro rozbory rozhodčími metodami, tak i přístroje pro rychloanalýzy – NIR analyzátory, gravimetrické a elektrické vlhkoměry a jiné.

V Nabočanech již potřetí
Na zemědělské výstavě Naše pole představovala firma Mezos laboratorní techniku již potřetí.  Pracovníci firmy si cení toho, že se na této akci mohou setkávat přímo s potenciálními zákazníky. Těmi jsou nejčastěj zemědělci z prvovýroby, obchodníci s obilím a rostlinnými produkty či skladovací firmy. Zapomenout nesmíme ani na osivářské firmy.
Na stánku byla vystavena část z toho, co Mezos zákazníkům nabízí a co jim může pomoci v kvalitativním hodnocení rostlinných výrobků, obilovin, olejnin nebo luštěnin. Z bohaté nabídky přístrojů jmenujme vlhkoměry, jak provozní, tak pro obchodní styk, Mezos také dodává různé vzorkovací pomůcky či analyzátory, kterými se velmi rychle stanovují parametry jakosti, např. obsah bílkovin, oleje nebo škrobu.
Pro výstavu na stánku v Nabočanech zvolil Mezos levnější provozní výrobky určené pro rychlé stanovení parametrů vzorků.
Zájemci si mohli zblízka prohlédnout vlhkoměr na obiloviny, olejniny a luskoviny GAC 2100, přenosný vlhkoměr MiniGAC Plus pro jednoduché a rychlé stanovení vlhkosti a teploty obilovin, luštěnin a olejnin včetně stanovení objemové hmotnosti nebo provozní vlhkoměr GAC 500 XT automaticky měřící vlhkost a teplotu vzorku (včetně měření objemové hmotnosti). Díky možnosti napájení 12/24 V jej lze použít i v terénu. Zmíněné výrobky přinášejí uživateli novou úroveň v přesnosti provozního měření vlhkosti rostlinných produktů, protože používají technologii měření vycházející z konstrukce vlhkoměrů 1. třídy přesnosti pro obchodní styk.
A pro ty, co potřebují analyzátor zrna, vystavil Mezos Mininfra SmarT – NIR analyzátor na obiloviny, luštěniny a olejniny s velmi snadnou obsluhou i pro nekvalifikované průměrné uživatele. Díky principu měření a násypkám není třeba žádná příprava vzorku, analýzu lze po nasypání vzorku spustit stisknutím symbolu pro zahájení měření na barevném dotykovém displeji.
A jak získat vzorek? Například pomocí ručního kombajnu na odběr vzorků Minibatt +. Ten dodá rychlé reprezentativní vzorky pro testování vlhkosti, ale i pro další stanovení např. čísla poklesu, N/ látek.*

Vyjde v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *