Přívěsy pro dopravu balíků obdržely facelift

Sklizeň suché či zavadlé hmoty pomocí lisu je v poslední době stále oblíbenějším postupem. Nicméně hotové balíky je třeba co nejdříve odvézt z pole. A navíc musí být pro transport řádně zajištěny. Pro bezpečný a efektivní transport balíků z pole, ale také například vaků s osivem či hnojivy na pole, nabízí vhodnou techniku firma Wielton.

Při vývoji přívěsů pro přepravu balíků firma Wielton do značné míry využila zkušenosti s konstrukcí silničních návěsů.  Sortiment nyní zahrnuje přívěsy s užitečnou hmotností 9000 až 19000 kg s dvojicí či trojicí náprav. Nápravy od výrobce ADR mají odpružení pomocí parabolických pružin a dovolují pojíždět rychlostí až 40 km/h. U přívěsů, opatřených pneumatikami se šířkou 500 mm, jsou nově v nabídce blatníky o větší šířce.

Pro spolehlivý provoz disponují přívěsy pro přepravu balíků Wielton robustním nosným rámem z kvalitní oceli. Pro zvýšení stability za jízdy v náročném terénu byly provedeny v oblasti rámu stroje další změny. Rám pro přívěsy PRS-3S/S18 prošel změnou, doposud měl dvojici T-profilů, nyní má příčky ve tvaru trapézu. Na základě originálního know-how je rám v nejvíce namáhaných místech zesílen. Kataforézní lakování zajistí ochranu povrchu rámu i na špatně přístupných místech.

K dalším změnám patří zkrácení hydraulických válců zdvihu stěn pro fixaci nákladu. Zkrácením válce se odstraňují problémy s kinematikou práce fixačních stěn. Wielton také šikovně posílil dolní upevnění ramene, takže otřesy během jízdy jsou účinněji absorbovány.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *