Pro příkladnou kvalitu řezanky

Kukuřičný adaptér Krone EasyCollect, se kterým se sklízí ne-závisle na směru a rozteči řádků, lze od nynějška používat i na samojízdných řezačkách Claas, JohnDeere a NewHolland. Firma Krone tím reaguje na velkou poptávku po zařízení Ea-syCollect na trhu řezaček. Prokazatelným důvodem je lepší kvalita řezanky, dosažená při použití adaptéru na kukuřici EasyCollect. Firma Krone to dokumentovala v několikaletých testech, mimo jiné i prostřednictvím nezávislých znalců.

„Hodně zákazníků je ohromeno spolehlivostí a lehkostí adaptéru EasyCollect, který perfektně zvládá sklizeň kukuřice na siláž“, říká Wolfgang Jung, ředitel Krone Service & Parts. „Kromě toho se nám podařilo také podstatně minimalizovat opotřebení, a tím snížit provozní náklady“, pokračuje dále pan Jung.

Osvědčený princip nekonečně obíhajícího Collectoru funguje takto: stonky kukuřice jsou organizovaně vedeny podél pevných nožů a odřezávány. Následně se sklápí do podélného směru mezi vkládací válce, které je slisované posouvají do řezacího ústrojí. Díky podélné orientaci jsou rostliny pořezány přesněji a podíl nadměrných délek je snížen na minimum. To je základem vysoce kvalitní siláže a úspěšného výkrmu.

Díky přizpůsobování rychlosti Collectoru, které je součástí sériové výbavy, je za jakýchkoli pracovních podmínek a při jakékoli požadované délce řezanky zaručeno rovnoměrné podávání rostlin do vkládacího ústrojí.

Další plus kukuřičného adaptéru EasyCollect přináší inovativní konstrukce celého zařízení, kde firma Krone dokázala podstatně snížit počet různých dílů a pohonů ve srovnání s dosavadními adaptéry na kukuřici. Praktické zkušenosti ukazují na další přednosti, jako jsou: štíhlá konstrukce, velmi dobrá manipulace a podstatně nižší příkon ve srovnání s konkurenčními produkty na trhu. Dostatečně širokým adaptérem lze vybavit i řezačky nižší výkonnostní třídy. Sklizňové adaptéry EasyCollect (podle typu řezačky) lze samozřejmě vybavit doplňkovým zařízením pro aktivní kopírování terénu a automatikou pro navádění podle řádků. Jednoznačnou výhodou této doplňkové výbavy je stejnoměrná výška strniště a výrazně snadnější práce řidiče.

Adaptér na kukuřici Krone EasyCollect, pro libovolnou rozteč řádků, je k dispozici v pracovních záběrech 4,5 metrů, 6,0 metrů, 7,5 metrů a 9,0 metrů (6, 8, 10 a 12 řádků s roztečí 75 cm).

Podrobné informace o aktuálních variantách výbavy a možnostech přizpůsobení zařízení EasyCollect na stroje jiných výrobců vám poskytnou všichni obchodní partneři Krone.

KRONE

Foto archiv firmy

Foto: Adaptér na sklizeň silážní kukuřice Krone EasyCollect je k dispozici  pro další tři výrobce řezaček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *