Prodej a servis strojů v Habrech

Již od roku 1996 odstartoval v Habrech u Havlíčkova Brodu prodej stojů John Deere, tenkrát ještě jako firma Staton. Od roku 2011 se středisko zařadilo pod firmu STROM PRAHA, a. s., která je oficiálním dovozcem značky John Deere do České republiky. Nyní zajišťují Habry společně s menším střediskem v Ovčárech prodej a servis strojů v okresech Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Kolín a Kutná Hora. V prodejním sortimentu máme mimo značku John Deere i stroje od tuzemského výrobce Bednar FMT, dále pak Kuhn, dopravní techniku Annaburger či sortiment firmy Polagro.

V současné době zajišťuje servis techniky v moderní dílně celkem deset servisních mechaniků, kteří každoročně prochází sérií školení na všechny prodávané stroje. Dílna byla postavená v roce 2007 a je perfektně vybavená, stejně jako velký sklad náhradních dílů. Prodej obstarávají tři prodejci zemědělské techniky, kteří pečují o zákazníky v rámci svých okresů, a jeden prodejce specializovaný na zahradní a komunální techniku. Servisní a prodejní tým zastřešují administrativní a vedoucí pracovníci. Středisko Habry provozuje půjčovnu strojů, která má v sortimentu traktory John Deere a různou závěsnou techniku. Intenzivně se věnujeme i předvádění nových strojů přímo v podmínkách našich zákazníků. Tento rok jsme například rozjeli velkou Demo Tour s novým lisem John Deere na hranolové balíky s označením L1534 v agregaci s traktorem 7230R, u několika zákazníků jsme předvedli i sklízecí mlátičku T660 HillMaster.

Předvádíme nové technologie

Každoročně máme na sezónu připraveno i několik předváděcích strojů na zpracování půdy od tuzemského výrobce Bednar FMT. Největší zájem je o dlátový pluh Terraland, který intenzivně zpracovává půdu až do hloubky 65 cm a dokáže tak narušit utužené vrstvy půdy. Ve středisku Habry navíc dokážeme vybavit tento stroj přihnojením z čelního zásobníku přímo do zpracovaného profilu, které s velkým úspěchem aplikujeme převážně pod řepky a kukuřice. Přihnojení využíváme také při technologii pásového zpracování strip-till se strojem Kuhn Striger, který testujeme již třetím rokem při založení porostů kukuřice. Striger zpracovává pouze řádky v místě budoucího výsevu řádkové plodiny a přináší například výrazné úspory PHM a času, lepší hospodaření s vodou a nižší potřebu chemické ochrany rostlin.

Významná předání 2015

Rok 2015 byl v našem středisku velice úspěšný a předali jsme spoustu zajímavých strojů. Našemu významnému zákazníkovi Agro Posázaví, a. s., který má ve svém strojovém parku převážně traktory John Deere, jsme například předali další kousek s jelenem ve znaku, a to model 8310R, který byl zároveň celkem 300. traktorem prodaným střediskem Habry. Slavnostní předání proběhlo v březnu v rámci našich dní otevřených dveří. Tento rok jsme dále předali dva nejsilnější pásové traktory John Deere 9570RT. Jeden z nich putoval do podniku ZOD Potěhy, který jej bude agregovat s novým 12metrovým diskovým podmítačem Atlas a šestimetrovým dlátovým pluhem Terraland. Druhý pásový traktor zakoupila ZS Sloveč, a. s., která má pásových traktorů již několik. Za významné považujeme i předání samojízdné řezačky John Deere 7480 ProDrive do podniku ZOS Kačina, a. s.; tento podnik od nás zakoupil i tři traktory 6M. V září také proběhlo v podniku Agro Radovesnice II předání kloubového traktoru John Deere 9420R, který je jedním z mála zástupců této řady v ČR. Tento rok měli naši zákazníci velký zájem také o traktory řady 6M, 6MC a 6R, závěsné technice Bednar FMT i Kuhn se rovněž dařilo. Pokud máte zájem o více informací o novinkách, nabídce strojů či předání nové techniky, navštivte naše stránky www. strompraha.cz/vychod, na kterých najdete aktualizace minimálně dvakrát týdně.

Ing. Iva Havlová marketingová koordinátorka – region Východ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *