První generace lisů po faceliftu

Před několika lety se firma Pöttinger rozhodla ukončit spolupráci s italským výrobcem lisů Galignani a začala vyvíjet vlastní svinovací lisy. Ty byly pod názvem Impress uvedeny na trh poprvé v roce 2017. Jedná se přitom o od základu nově vyvinuté lisy. A nyní představuje Pöttinger své lisy po modernizaci. Změnil se nejenom jejich design, ale také některé konstrukční prvky.

Na Tiskových dnech představil Pöttinger jak sólo lis Impress 3160 V Pro, tak i kombinaci lisu s baličkou na jednom podvozku Impress 3160 VC Pro. V obou případech pracovaly stroje s variabilní lisovací komorou, tvořenou trojicí nekonečných pásů. Komora dovoluje nastavovat lisovací tlak podle potřeby ve třech volitelných průměrech. Nezměnily se ani další osvědčené prvky, jakými jsou výkyvný sběrač, rotor Liftup či řezací ústrojí s maximálním počtem 32 nožů. Nože zasahují po celé šířce balíku, který tak má po celé šířce také homogenní kvalitu řezanky. Nosník s noži je možné vytáhnout do strany a pohodlně vestoje si zvolit, kolik nožů potřebuji mít v činnosti. Například v poledne je možné oboustranné nože jednoduše otočit a pokračovat v práci s plným ostřím. Každý nůž má osvědčené dvojí jištění.

Impress po faceliftu má zvýšenou lisovací sílu o dvacet procent. Hlavní inovací je nově vyvinutá jednotka vázání. Brzda válečku vázání je optimalizována. Role s konstantním předpětím o šířce až 1400 mm je možné využívat nezávisle na průměru. Do vázací jednotky je možné vložit nově také roli fólie. Na kombinaci Impress 3160 VC Pro byl prezentován zdvojený držák pro současné uložení dvou rolí. Podle potřeb se pak uživatel rozhodne, zda právě bude vázat do sítě či do fólie.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *