První prodaná souprava Doosan a Trombia

Kolový nakladač Doosan je ve stavebnictví „známou firmou“ a je možné ho potkat i v zemědělských provozech. Jeho hlavní pracovní operací je nakládání a vykládání různých materiálů nebo například nahrnování a dusání na silážní jámě. Tam, kde jeho vytížení není zcela stoprocentní, může si nakladač odskočit ze sektoru zemědělství třeba do komunálních služeb.

K tomuto účelu nabízí společnost Garnea a. s., která je výhradním zástupcem techniky Doosan v České republice, různá příslušenství, anebo agregace se zajímavými stroji. Začátkem týdne byla předána souprava kolového nakladače Doosan s unikátním zametacím zařízením Trombia.

Nové využití nakladače

Pravda. Prvním majitelem v České republice sice není zemědělský podnik, který by pomáhal s komunálními službami, nýbrž betonárka, ale souprava se uplatní kdekoliv, kde je třeba kvalitně a efektivně uklidit. Jejím přínosem je likvidace jemných částic polétavého prachu.

Zametací stroj Trombia je revolučním zařízením díky patentovanému systému úklidu. Principem je několik dílčích systémů pracujících na principu součinnosti mezi vakuem, uzavřenou cirkulací vzduchu, vzduchového nože a zametacího válce. Zametání je řešeno suchou cestou, je při něm zabráněno víření prachových částic, což přináší čistý povrch za všech podmínek.

Doosan DL 300

Předávaný kolový nakladač Doosan DL 300 bude primárně pracovat v betonárce, nicméně stejně tak by mohl být nasazen například pro práci na silážní jámě. Poháněn je motorem Doosan DL08, který se vyznačuje vysokým točivým momentem při nízkých otáčkách. Hydraulický systém je uzavřený se snímáním zátěže a maximální průtok činí 290 l/ min. Silný hydraulický systém znamená i silné rameno a velkou vylamovací sílu. Statické překlopné zatížení v přímém směru může být až 16,7 tuny.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *