První stovka prodána

Flotila secích strojů v zemědělském družstvě Újezd u Uničova má od letoška novou posilu. Je jím nový secí stroj Väderstad Tempo V, který je zároveň stým strojem Tempo, jenž našel svého majitele v České republice. Přesný secí stroj, který švédská firma představila prostřednictvím svého výhradního dovozce firmy Agrall a. s. již v roce 2012, si získal velkou popularitu díky své rychlé a kvalitní práci.

Sto secích strojů Tempo je toho důkazem. V Zemědělském družstvě Újezd u Uničova to není jediný secí stroj Tempo. Nejnovější přírůstek je dvanáctiřádkový model Tempo V a je určený pro setí řepy. Dříve sice měl setí cukrové řepy na starosti osmnáctiřádkový stroj, ale při rychlosti 4-5 km/h byl daleko méně efektivní.

Zemědělské družstvo Újezd u Uničova hospodaří na 2450 ha. Cukrovou řepu pěstují na rozloze 400 ha. Nováček secí stroj Tempo proto neměl moc času na rozkoukání a hned byl povolán do práce. Zastihli jsme ho při práci na poli a měli možnost zkontrolovat, jestli jsou semena správně uložena. Dvanáctiřádkový stroj byl tažen novým traktorem Fendt 516 s maximálním výkonem 170 koní a souprava jezdila po poli vysokou rychlostí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *