Prvořadá je vysoká kvalita strojů

Německá společnost Köckerling s 200 zaměstnanci nemůže objemem produkce konkurovat velkým výrobcům závěsné techniky. Výrazně jim ale konkuruje kvalitou svých výrobků. Právě pro to vyhledává moderní stroje na zpracování půdy a setí Köckerling čím dál více zemědělců, kteří u nich oceňují stoprocentní funkčnost, spolehlivost a dlouhou životnost.

Vývojové oddělení firmy Köckerling se zabývá dvěma směry. Jednak vylepšením dosavadních strojů, třeba použitím lepší hydrauliky, opotřebitelných dílů s delší životností, nebo pevnostního spojení Lock-Pin. Hledají se nová technická řešení, která přinášejí větší kvalitu, vyšší užitnou hodnotu, delší životnost a preciznost modré techniky Köckerling. Druhým směrem je vývoj nových strojů, jeden z nich bude představen na letošním veletrhu v Hannoveru.

Na vývoji strojů spolupracuje firma Köckerling s dalšími partnery, ať už s univerzitami, výzkumnými ústavy či samotnými zemědělci, kteří používají její techniku. Tak například ve spolupráci s výzkumnou základnou vyvinuli ve Verlu zařízení, které měří opotřebení pracovních orgánů v závislosti na hloubce, pracovní rychlosti a vlhkosti půdy. Firma si velice cení i spolupráce se zemědělskou odbornou veřejností, od níž získává důležitou zpětnou vazbu. Řadu nápadů a požadavků pak předává vývojovým pracovníkům, kteří je implementují do nové techniky. Ze zemědělské praxe také přicházejí pravidelně informace o opotřebení pracovních orgánů.*

Více se dočtete v Zemědělci č. 25.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *