Pulzní modulace od Dammanna

Společnost Dammann doplnila všechny držáky s dvěma i čtyřmi tryskami o pulzní modulaci. Díky tomuto systému je možná variabilní aplikační dávka s konstantním kapičkovým spektrem, protože tlak postřikové kapaliny může být ovládán nezávisle na průtoku tryskou. Novinkou je také aplikace MULTI-Select, jež ovládá dvě sady trysek.

U systému proSpray PWM je jednak normální pneumatické spínání trysek řízené objemovým průtokem, jednak PWM trysky, jejichž tok je dvacetkrát za sekundu rozdělen. Přepínání v zařízení VARIO-Select již není řízeno tlakem, nýbrž pulzy PWM. Systém vytváří konstantní velikost kapiček se změněným objemovým tokem. Tryska PWM umožňuje rychlejší přizpůsobení změnám rychlosti, zejména při zatáčení.
V systému proSpray jsou kombinovány dvě postřikové techniky a využívají se výhody obou. Na jedné straně permanentní a nepřerušovaný proud pneumaticky spínané trysky pro velkoplošnou aplikaci a na druhé straně nastavení průtoku v důsledku změny rychlosti tryskou PWM.

Vícenásobný výběr – Multi-Select

Na postřikovacích ramenech mohou být nainstalovány držáky na dvě sady trysek, které jsou samostatně spínány. To umožňuje rychlou výměnu trysek a rychlé přizpůsobení aktuální aplikaci. MULTI-Select byl vyvinut ve spolupráci s Müller Elektronik a výběr správného setu trysek je možné provést skrze terminál Isobus.

Obsluha postřikovače může pro své aplikace sestavit dvě sady nosičů trysek, jednak podle vlastností trysek, jež nesou, jednak podle rozteče. V důsledku toho je například možná rychlá změna z rozestupu trysek 25 na 50 cm, aniž by došlo k uzavření trysek nebo k výměně trysek v nosiči. Jednotlivé trysky v nosičích je možné měnit pomocí systému VARIO-Select a pro Multi-Select je možné použít všechny nosiče od dvou až po čtyři trysky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *