Pulzní modulace nastupuje

Při další cestě po expozici techniky Kuhn na mezinárodním veletrhu Sima 2019 jsme zavítali mezi postřikovače. První prezentovanou novinkou byl systém Autospray, který zažil na veletrhu Sima 2019 svou premiéru. Držáky trysek jsou doplněné o pulzní modulaci (technologie PWM), díky které může být tlak postřikové kapaliny ovládán nezávisle na objemu protékající každou tryskou.

Tok kapaliny tryskou je dvacetkrát za sekundu rozdělen a systém Autospray řídí dobu otevření trysek. Držáky trysek v systému Autospray jsou na postřikových ramenech zapínány vždy v přesazení, čímž se dosahuje vynikajícího pokrytí porostu postřikovou kapalinou.

Díky pokročilé elektronice přináší i takto složité řízení aplikace ještě jednodušší ovládání postřikovače, než tomu bylo doposud. Řidič traktoru se již nemusí starat o správný tlak kapaliny, který je řízen elektronicky na základě dávky kapaliny, pojezdové rychlosti a velikosti kapek. Před začátkem práce musí obsluha už jen zadat do ISOBUS terminálu požadovanou dávku postřikové jíchy a velikost kapek. Poté začne pracovat a systém Autospray zajistí precizní aplikaci. Zároveň je k dispozici i širší rozpětí možných pojezdových rychlostí, při nichž je kapalina v nastavené dávce aplikována do porostu anebo na cílovou plochu.

Ale systém Autospray firmy Kuhn nabízí i další možnosti v systému precizního zemědělství pro postřikovače. Jakmile obsluha či automatický sytém zapnou postřik, začne postřiková kapalina proudit ihned ze všech trysek v celém záběru ramen. A to díky tomu, že v rámci systému trvalé cirkulace je udržována v ramenech pod stálým tlakem. Tento systém zároveň účinně zabraňuje vzniku usazenin a ucpání vedení kapaliny.*

Více informací přinese měsíčník Mechanizaci zemědělství č. 6/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *