Pulzní regulace trysek již pracuje na polích v ČR

Firma Agroprogres Kateřinky si první tažený postřikovač Horsch Leeb 5 LT pořídila na jaře roku 2018. Stroj pracoval naprosto bez problémů a slíbené práce bylo možné provést vždy včas a ve vysoké kvalitě. Navigační systém na traktoru Fendt Vario 720 automaticky vypínal a zapínal jednotlivé sekce ramen. Postřikové kužele mohl řidič pohledem z kabiny traktoru zkontrolovat i za tmy díky osvětlení NightLight s automatickým oplachem.

Jak obsluha stroje, tak i vedení společnosti Agroprogres byly s postřikovačem z výrobního závodu Landau v Německu zcela spokojeny. I tak ale nadále sledovali dění u německého výrobce, také díky úzkým kontaktům na svého dodavatele techniky Horsch, společnost LUKROM, spol. s r. o. A letos na jaře přišel Horsch s unikátní novinkou u svých postřikovačů – systémem PrecisionSpray. „My, jako Agroprogres, chceme být vždy na špičce strojového vybavení a přicházet do zemědělské praxe s nejmodernějšími technologiemi. A tak jsme náš stávající postřikovač Horsch Leeb 5 LT vyměnili za nový,“ vysvětlil své důvody k další investici jednatel.

Nový postřikovač Horsch Leeb 5 LT byl na podnik služeb dodán v březnu 2021. S předchůdcem má shodný nejenom název, ale také kapacitu nádrže na postřikovou jíchu pět tisíc litrů, na čistou vodu 500 l a záběr ramen 27 metrů. Při bližším pohledu na postřiková ramena, ale rozdíl patrný je. Žádné připínání trysek za jízdy se již provádět nebude, průtok kapaliny je řízen prostřednictvím pulzní regulace. Nad každým držákem trysek se nachází „krabička“ s kryty z tmavého plastu, prozrazující nový systém PrecisionSpray.

Každá tryska se může dvacetkrát za sekundu otevřít a zavřít, takže je možné ovládání dílčích záběrů nikoliv po sekcích, ale po jednotlivých tryskách.

Více informací v Zemědělci č. 16*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *