Řádění živlů akci nepřekazilo

Prodejům traktorů na našem trhu vévodí John Deere a Strom Praha postupně rozšiřuje či modernizuje síť svých prodejních středisek. Jedno z nich bylo koncem října slavnostně otevřeno právě v Lounech. Faktem je že k provoznímu otevření došlo již v létě tohoto roku a to po troše peripetií, které výstavbu často provázejí. S vyřizováním stavebního povolení se totiž začalo již v roce 2015 a než došlo k získání potřebných razítek, úpravě věcných břemen, zavedení přívodů energie či vody, uplynulo několik let, než se začalo stavět.

Letos bylo vše dokončeno, a tak i v Lounském a přilehlých regionech mají nyní zákazníci středisko John Deere klasického stylu, které je obdobou těch, co v posledních letech vyrostla po ČR (např. v Ovčárech u Kolína, nebo Němčicích nad Hanou). A otevření nového střediska si žádá malou oslavu. Ta v Lounech byla tedy trochu větší a slavnostní otevření nabídlo nejen přestřižení pásky, ale i zajímavý doprovodný program. Ten nebyl příliš odborný, ale spíše zábavný. V roli moderátorky se představila Adéla Elbel, která nabídka návštěvníkům i krátké vystoupení ze svého „stand-up“ repertoáru. A to nebylo vše. Ukázky Timbersportu předvedl muž k tomu nejpovolanější, a sice světový šampion Martin Komárek a krom toho si diváci mohli aktivně vyzkoušet i zábavné westernové disciplíny.

Ale odborný program též nechyběl. Byl však spíše individuální. Orientován byl především na nový traktor 8RX, který se na našich polích poprvé představil v loňském roce a jehož čtyřpásové pohonné jednotky mají řadu benefitů. Tím hlavním je zhruba dvojnásobná styčná plocha oproti kolovému provedení, což přináší nižší utužení půdy.

Významným tématem dne v Lounech byl rovněž Farm Sight, tedy komplexní řešení systémů souvisejících se satelitní navigací a precizním zemědělstvím či telemetrií, monitorováním pohybu strojů a online přenosem dat. Tyto progresivní elektronické systémy má John Deere dobře zpracované a zájem o ně stále roste tak, jak se zvyšuje příklon k přesnějšímu provádění agrotechnických úkonů a též příklon k vyšší efektivitě provozu zemědělské techniky.

A samozřejmě, že nechyběla klasická výstava techniky. Krom té z produkce firmy John Deere, nebo Kramer, nemohla chybět ani půdozpracující technika Bednar, které nabízí zemědělcům jak klasiku, tak zajímavé stroje s netradičním řešením. Například dlátový pluh Terraland, nebo stroje pro souběžné setí různých druhů plodin.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *