Rekord byl pokořen. A ne jeden

237 traktorů Zetor na jednom místě, nejdelší souvislá, nejdelší jedoucí a nejdéle jedoucí kolona traktorů jedné značky. To jsou rekordy, jež byly nově vytvořeny na akci s názvem Vysočina Zetor show, která proběhla ve Vysočina aréně a jejím přilehlém okolí. Kromě přehlídky traktorů Zetor (snad všech modelů a roků výroby) si na ní návštěvníci mohli vychutnat též bohatý doprovodný program. A to zdaleka nebylo všechno.

Je září devatenáctého. Sice se citelně ochladilo, ale slunce mi svítí na cestu a já mířím do Vysočina arény na akci, o níž se mluvilo již rok dopředu. Přijíždím přesně na desátou, což beru s klidem, neboť nějaké to zpoždění při zahájení již ze zkušenosti beru jako standard. Jenže zpoždění se nekoná, a tak jsem na místě právě včas. Milan Hájek mne hned registruje a z jeho klidné tváře vidím, že se vše podařilo dobře nachystat. O akci jsme totiž předem mnohokráte mluvili a její přípravy zabraly nemálo času.
Úvodní zdravice důležitých osob postávajících na tribuně není dlouhá a nechybí mezi nimi například hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, nebo radní pro školství Jana Fialová, výkonný ředitel Zetoru Marián Lipovský či Jiří Hamza, předseda Českého svazu biatlonu. A samozřejmě ten, kdo si to celé vymyslel, ředitel společnosti Moreau Agri Vysočina, Milan Hájek. Ten si v 10:15 bere mikrofon a startuje hlavní bod programu. Jízda Zetorů začíná.
Více než půl hodiny najíždějí traktory na část biatlonové dráhy těsně vedle arény a poté mizí v lese. Návštěvníci to spokojeně sledují a spokojenost je vidět i z tváří majitelů traktorů, kteří pyšně předvádí svoje stroje a akci si rovněž užívají. Většina z traktorů je totiž od soukromých majitelů a jen 37 z nich je ze zemědělských podniků, z toho 17 ze ZD Nové Město na Moravě. Před jedenáctou je hotovo a přijíždí poslední Zetor s pořadovým číslem 238. O novém rekordu tak není pochyb. Ale program nekončí.*

Jaký byl další program, se dočtete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *