Renesance orby

Především díky rozsáhlému pěstování kukuřice je v posledních letech používání pluhu znovu na vzestupu. Pro eliminaci onemocnění rostlin, k mechanickému potlačování plevelů, z důvodu stále se rozšiřující odolnosti vůči nejrůznějším účinným látkám, stejně jako k ochraně před hlodavci a dalšími škůdci, neexistuje ani dnes žádná lepší varianta ochrany rostlin, než pluh. Nové pokusy ukazují, že kypření a provzdušňování ornice orbou, například pro optimální vytvoření kořenové soustavy řepky, nemá žádné jiné alternativní řešení a orba je základem pro vysoké a jisté výnosy.

LEMKEN nabízí pro všechny půdní podmínky a pro každý traktor od tahového výkonu 40 k vhodný pluh. Dvou- až sedmiradličné nesené pluhy, pěti- až devítiradličné polonesené pluhy a velké nápravové pluhy, které mohou orat se záběrem až dvanácti orebních těles. Jen firma LEMKEN navíc vyráběla také mnohokrát vyznamenaný takzvaný hybridní pluh jako kombinaci neseného a poloneseného konceptu pluhu.

Pro celý program pluhů je charakteristická rozsáhlá nabídka nejrůznějších provedení a příslušenství pro všechny modely, aby si každý zemědělec a podnik mohl podle svých požadavků zvolit optimální nářadí pro základní zpracování půdy. Do této výbavy patří mechanické a hydraulické systémy jištění orebních těles proti nárazu na překážku, různé alternativy při volbě rozteče orebních těles pro plynulou orbu bez ucpávání, stejně jako stupňovité a plynulé varianty přestavení pracovního záběru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *