Řešení pro moderní zemědělství

Německá zemědělská společnost DLG intenzivně připravuje podzimní veletrh Agritechnica 2019. V průběhu tiskové konference v německém Kasselu informovali její zástupci o tom, jak bude nadcházející veletrh organizován. Významní výrobci poté sdělili zástupcům odborných periodik informace o svých novinkách, které budou v průběhu veletrhu prezentovat.

Mezinárodní veletrh Agritechnica 2019 se bude konat v době od 10. do 16. 11., 10. a 11. 11. budou exkluzivní dny. Celkem 2750 vystavovatelů z 51 zemí bude vystavovat své inovace, koncepty a vize z oblasti zemědělské techniky současnosti i budoucnosti. Výstavní plocha 40 hektarů v severoněmeckém Hannoveru je již plně obsazena. Přítomní budou všichni významní výrobci a dodavatelé komponent v oboru. Organizátor, společnost DLG, očekává více než 400 000 návštěvníků, z toho více než 100 000 ze zahraničí.

Hlavní téma letošního veletrhu Agritechnica zní „Global Farming-Local Responsibility“.Tzv. speciály veletrhu přinesou hodně informací na téma ochrana životního prostředí a technologie high-tech; například v hale 15 budou uvedena řešení k zajištění výnosu a k ochraně životního prostředí. V hale 21 budou uvedeny možnosti toho, jak může profitovat velkovýrobní i maloplošné zemědělství na různých kontinentech z využívání moderní techniky a technologií.

Šedesát procent vystavovatelů (tj. více než 1700) pochází ze zahraničí. Nejvíce jich pochází z Itálie, na dalších místech se umístila Čína a Turecko. Značnou tendenci k inovacím potvrzuje 291 přihlášek do soutěže Innovation Award, podaných 148 vystavovateli. Kdo získá cenné kovy, dá DLG na vědomí až na začátku veletrhu. Letošní novinkou bude ocenění „Systems & Components Trophy – Engineers‘ Choice“.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *