Řešení pro skladování kapalin

Skladování kapalných hnojiv v zemědělském podniku je záležitostí, vyžadující speciální řešení. Jedno z nich nabízí na našem trhu společnost BORNIT, s. r. o. Tzv. Flexitank představuje ekonomicky výhodný způsob skladování těchto kapalných materiálů ve vaku, položeném na zem.

Vak je vyroben z vysoce rezistentního materiálu, takže dovoluje i skladování DAM. V takovém případě se dodávka vaku realizuje včetně vybudování záchytné vany pod ním. Podle potřeby umí firma BORNIT vyrobit skladovací vaky o objemu od 3 do 50 m3. Vaky mají plnicí otvor, který se naplní kapalinou, a vzduch z vnitřního prostoru odvádí ven samostatný ventil. Ten je koncipován tak, že DAM či jinou kapalinu ven nepropustí. Další – výpustní ventil – je neustále pod hladinou kapaliny.

Vaky se mohou využívat i pro skladování vody – v obou případech jsou vyrobeny ze shodného materiálu. I když voda uvnitř zmrzne, nic se neděje, jen se po vaku nemá chodit. Firma BORNIT na základě zájmu rozjíždí i nové projekty zařízení pro skladování dešťové vody.

Nicméně stávající vaky umí vyrobit podle individuálních požadavků, se specifickými rozměry, osazené různým počtem ventilů, takže pak mohou také sloužit jako zdroj vody pro kapkovou závlahu. Anebo vaky Flexitank nalézají v praxi uplatnění také při napájení zvířat. Samospádové vytékání vody umožňuje spodní výpusť. Napájení nevyžaduje obsluhu a množství vytékající vody se určí otevřením ventilu. Vaky umožňují skladování venku i uvnitř budov a neomezené plnění a vyčerpávání. Je to také možnost, jak skladovat DAM v době mimo hlavní sezónu.  Standardní rozměr je 27 m3, s maximálním zatížením 32 t, největší vak pak má objem 50 krychlových metrů.*

Více informací v Zemědělci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *