Řezačky s možností online analýzy píce

Samojízdná sklízecí řezačka Krone BiG X 780 byla dominantou stánku firmy LIVA Předslavice, spol. s r. o., na veletrhu Země živitelka. Byla osazena novou kabinou, která poskytuje široký výhled na sklizňový adaptér. Zvedací kabina se na stisk tlačítka zvedne až o 770 mm výše, takže obsluha vidí, do čeho jede, a má i lepší přehled nad situací v odvozním prostředku. Zvětšením odstupu od řezacího a dalších ústrojí řezačky se také sníží hladina hluku v kabině.

Řezačka byla vybavena též systémem automatického plnění odvozních prostředků EasyLoad. A na přání může být osazena také senzorem AgriNIR. Jak napovídá název, jedná se o infračervený senzor, který slouží k analýze píce, procházející řezačkou, v reálném čase.

Senzor je vyvinutý ve spolupráci s italskou firmou Dynamic Generale a je kompletně integrován do terminálu stroje. Senzorem lze na přání vybavit všechny řezačky BiG X včetně malých modelů. Uchytí se na výmetné rouře řezačky, a prostřednictvím spektrofotometrie zjišťuje nejen procento sušiny v píci, ale zároveň i obsah všech důležitých výživných látek: škrobu, surových bílkovin, popelovin i vlákniny ADF a NDF. Zjištěná data jsou pak v terminálu řezačky přiřazena k údajům o poloze a mohou být dále zpracovávána.  Senzor je zatím využitelný pouze jako součást řezačky, firma Krone pracuje i na dalších možnostech využití jako například stacionárně v kanceláři.

Aby mohl rozsáhlý management dat fungovat, jsou sklízecí řezačky BiG X 680 až 1180 standardně vybaveny řídicí jednotkou Krone SmartConnect. Tato jednotka má vlastní baterii a umí přijímat GPS signál či komunikovat v rámci WLAN sítě.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *