Roadshow s pneumatikami a pásy zavítalo do Čech

Dobrý traktor je takový, který v konkrétních podmínkách spolehlivě odvádí potřebnou práci. Avšak samotná konstrukce traktoru může být sebelepší, nebude však využita naplno při volbě nevhodných pneumatik. Tento velmi důležitý komponent traktoru rozhoduje o tahových vlastnostech v poli, jízdních vlastnostech, pohodlí a stabilitě na silnici. Ale volba pneumatiky, stejně jako její správné huštění pro různé pracovní režimy, vyžadují speciální znalosti.

A právě speciální informace ohledně pneumatik se rozhodli zástupci firmy Michelin předat svým zákazníkům na roadshow Tracks & Tires Farming Tour 2021.  A to přímo v praxi, na traktorech, pracujících na poli. Po návštěvě Španělska a Francie se akce Tracks & Tires Farming Tour 2021 konala 14. října i v České republice, v Kroměříži. Účastníci měli možnost naživo vidět srovnávací testy s různými konfiguracemi, jako jsou široké pneumatiky s centrálním systémem huštění pneumatik, dvoumontáže a polopásové systémy.

Partnerem akce byl výrobce New Holland. Za účelem předvádění zapůjčil tři traktory, konkrétně dva stroje New Holland T7.270 AutoCommand nové generace a traktor, který je v současnosti známý pouze v Itálii, ale brzy bude k dispozici i v ostatních evropských zemích – New Holland T5.115 SmartTraxx. Přímo na strojích mohli zástupci firmy Michelin ukázat, jak zvolit optimální vybavení a konfiguraci pro různé zemědělské využití.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 1/2022.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *