Robustní a spolehlivá rozmetadla

Nároky zemědělců na kvalitu práce poskytovatelů služeb stále rostou. Aby jim bylo možné vyhovět, rozhodli se pracovníci společnosti Agroslužby Cerea pořídit si rozmetadlo od německého výrobce Strautmann. Dodavatelem stroje byla společnost Agri CS, jejíž zástupci stroj také v říjnu 2020 uvedli do provozu.

Jedná se o provedení na tandemovém podvozku s celkovou dovolenou hmotností 24 tun. Na rozmetadle PS 2401 firma Strautmann dokazuje, jak dobře vybavené rozmetadlo dokáže dodat náročnému zákazníkovi z oblasti poskytovatelů služeb.

Rozmetadla řady PS jsou vhodným řešením pro velké zemědělské podniky či poskytovatele služeb. Tato série je tvořena třemi modely na podvozcích tandem i tridem s celkovou dovolenou hmotností 22 až 34 tun.

Pro dlouhodobé zatěžování, či našim podmínkám spíše blízké přetěžování, jsou rozmetadla řady PS dostatečně robustní a provozně velice spolehlivá. Pracují s dvojicí horizontálních frézovacích válců, které hnojivo oddělují od vrstvy v ložné ploše, a dvou rozmetacích talířů.

Univerzální rozmetací ústrojí je poháněno kloubovým hřídelem. Kloubový hřídel výrobce Walterscheid se nachází na levé straně rozmetadla, kde spojuje jednotlivé úhlové převodovky pro pohon rozmetacích válců. Toto řešení je ověřeno mnoha lety provozu a na podzim 2017 jej Strautmann představil i na univerzálních rozmetadlech řady VS. Oproti rozšířenému pohonu s použitím řetězů se vyznačuje klidným chodem bez vibrací a skutečně minimální úrovní opotřebování.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *