Robustní kompaktní traktory

Traktory nižší výkonové třídy vystavovala v Nabočanech také společnost ZEMI Building Machines, a. s. Jednalo se o tři stroje, z nichž dva byly navíc ještě vybavené čelním nakladačem. Nejblíže legendě českého zemědělství, traktoru Zetor 7245 a 5245, byl traktor Solis 50. Jedná se o univerzální traktor, který nalezne využití nejen na farmách, ale také při údržbě obcí, sadů a parků.

Traktor je poháněný shodným motorem jako Zetor 5245 – tříválcovým vznětovým motorem s atmosférickým sáním, objemem 2,9 l a výkonem 48 k. Vyprodukovaný výkon je přenášen na kola přes převodovku s osmi rychlostmi vpřed a dvěma vzad. Traktor má pohon všech kol a suchou dvojlamelovou spojku. Pro ovládání nářadí slouží zadní tříbodový závěs kategorie II a dva vnější hydraulické okruhy v zadní části stroje; k pohonu nářadí pak zadní vývodový hřídel ve variantě 540 ot/min. Kromě verze s kabinou může být Solaris 50 i v provedení s ochranným rámem (cabrio).

Traktor se vyznačuje jednoduchou mechanickou konstrukcí, ale lze jej snadno přizpůsobit pro agregaci rozličných druhů nářadí. Například vnější hydraulické okruhy mohou být vyvedené nejen vzadu, ale i vpředu či v oblasti mezi nápravami traktoru. Mezinápravové rychlospojky využívají například vinaři.

Pod značkou Solis se vyrábí také malotraktory. Kompaktní rozměry robustního malotraktoru mohl každý návštěvník posoudit na modelu Solaris 26. Traktor byl obutý do průmyslových pneumatik s velkým počtem pláten, které zajištují dlouhou životnost a zároveň šetrnost vůči travnímu drnu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *