Rok 2020 byl pro Manitou úspěšný

Ačkoliv konečná zpráva o tom, jak si skupina Manitou Group v loňském roce stála, ještě nebyla zveřejněna, čtvrté čtvrtletí napovídá, že rok 2020 byl i přes problémy s pandemii nákazy covid-19 rokem úspěšným. Manitou například představil dva nové teleskopické manipulátory nové řady NewAg s označením NewAg XL a na konci roku se dařilo i prodejům.

Michel Denis, prezident a generální ředitel, uvedl: „Skupina uzavírá rok 2020 s tržbami 1585 milionů EUR, což je mírně nad naším očekáváním. V poslední čtvrtletí jsme navíc dostali rekordní počet objednávek. Tento výsledek naznačuje postupné oživení, které je mnohem silnější, než jsme původně čekali, a odráží obrovský kus práce všech našich zaměstnanců. Je to rovněž pro celou skupinu nový impuls do roku 2021.

Ve čtvrtém čtvrtletí se poptávka zákazníků z měsíce na měsíc zrychlovala, aby v prosinci skončili rekordem. Všechny geografické oblasti a trhy byly dynamické, včetně evropských a severoamerických půjčoven. A ačkoliv začátek roku nebyl tak slavný, rok jsme zakončili druhou nejvyšší úrovní objednávek. Takovou dynamiku jsme přitom nikdy předtím nezažili.

Toto zvýšení zatím nevyřízených objednávek posiluje obchodní postavení skupiny a vede nás ke zrychlení naší produkce ve všech výrobních podnicích. Vysoký počet objednávek bude výzvou i pro náš dodavatelský řetězec. Nicméně i v roce 2021 se může projevit hospodářská nejistota v návaznosti na pandemii, což může ovlivnit podnikání.“*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *