Rozdělené uspořádání má své výhody

Firma LEMKEN je známá kombinovatelností svých strojů. Zcela v tomto duchu vyvinula svůj čelně nesený zásobník Solitair 23, původně za účelem uložení zásoby hnojiva při setí kukuřice s přesným secím strojem Azurit. Další možnost využití spočívá v uložení zásoby osiva při setí úzkořádkových plodin spolu s novou výsevní lištou Optidisc 25. Ta byla zpočátku agregována na nesené provedení rotačních bran Zirkon 12 K o záběru 4 anebo 4,5 metru.

Od prvního předvedení této secí kombinace v létě roku 2018 provedl výrobce řadu inovací. S kompatibilitou ISOBUS má celá secí kombinace ještě preciznější a jednodušší možnosti nastavování. Na ISOBUS terminálu s ovládáním MegaDrill je možné pohodlně zvolit požadovanou výši výsevku anebo nastavit vypínání sekcí výsevní lišty s využitím signálu o poloze GPS. Automatickým vypínáním a zapínáním až čtveřice sekcí se šetří osivo a eliminuje přesévání.

Čelně nesený zásobník Solitair 23+ vytváří ve spojení s rotačními branami Zirkon 12 K a secí lištou Optidisc 25 kompaktní a obratnou secí kombinaci. Klasická přednost rozděleného uspořádání secí kombinace tkví v tom, že traktor je zatížený rovnoměrněji než v případě secích kombinací kompletně připojených do zadního tříbodového závěsu. Další inovace spočívá v rozšíření o nová provedení s větším pracovním záběrem. Vedle prvních sklopných variant se záběrem 4 a 4,5 m jsou nově k dispozici i provedení o záběru 3 a 4 m s pevným rámem a 5 a 6 m se sklopným rámem.

Firma LEMKEN plánuje v následujícím roce v rámci Demotour aktivně předvést zájemcům v ČR secí kombinaci o záběru šesti metrů.*

Více informací v Zemědělci č. 48.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *