Rozhled ze zdvižené kabiny

V Německu prezentovala společnost Fendt své novinky v rámci PressCampu. Novináři si je mohli nejen pečlivě prohlédnout, ale také si je prakticky vyzkoušet. Zajímavým byl například teleskopický manipulátor Fendt Cargo T955 s kabinou, kterou lze zdvihnout až do výšky přes čtyři metry.

Teleskopický manipulátor Fendt Cargo T955 je postaven na robustní konstrukci a jeho provozní hmotnost činí 11,8 t. Maximální zdvih i kapacitu jsem již psala výše, ale vězte, že při maximálním dosahu může zvednout až 2,4 tuny. Díky Z kinematice výložníku má též velkou trhací sílu. Pohonnou jednotkou je čtyřválcový motor se zdvihovým objemem 4,5 l a s výkonem 167 koní, kterého dosahuje v otáčkách 2200 za minutu. Pohon je hydrostatický a maximální pojezdová rychlost může na přání dosahovat až 40 km/h. Hydraulický okruh je osazen čerpadlem s průtokem až 200 l/min.

V kabině

Největším unikátem je zvedací kabina. Ovládání zdvihu je na podlaze a zaměstnáte jím levou nohu. Zdvih je plynulý nezávisle na tom, jestli se stroj pohybuje nebo nikoliv. To má výhodu v tom, že s kabinou můžete sjíždět nebo vyjíždět přesně podle toho, co potřebujete dělat. Nejvyšší pozice je 4,2 m a musím se přiznat, že když jsem se poprvé snažila sama vyjet až nahoru, trochu jsem se bála. Nicméně stačí, kdy se kabina zvedne o 20 nebo 30 cm a už má řidič znatelně lepší výhled především na pravou stranu, kde běžně brání v rozhledu rameno. Další výhodou je odpružení kabiny, které je k dispozici hned, jak se kabina zvedne.*

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *