Rozmetadla k aplikaci nejrůznějších druhů materiálů

Firma Bredal měla ve své expozici na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2019 vystavená také tažená rozmetadla série K. Tyto stroje mohou být využité k aplikaci nejrůznějších druhů materiálů: vápence, minerálních hnojiv, kompostu, vápna a jiných práškových hnojiv (po doplnění šnekového rozdělovače). K65 je menší model jednonápravového rozmetadla, kromě dalších tří modelů. Největší typ K105 může být vyrobený i na podvozku s tandemovou nápravou.

Na dně zásobníku se po celé šířce dna pohybuje pásový dopravník, který plynule dopravuje materiál k dvěma rozmetacím talířům o velkém průměru. Talíře pracují se čtyřnásobným překrytím, čímž se dosahuje optimálního rozmetacího obrazce.

Na přání nabízí Bredal rozmetací talíře H, které jsou vhodné pro aplikaci močoviny, vápna a mimo oblast zemědělství i kyseliny sírové. I tažené stroje mohou být vybavené vážicím zařízením, a k výbavě na přání patří i ovládání ISOBUS. S ním je usnadněné jak nastavení rozmetadla pro konkrétní úkol, tak jeho ovládání, zvláště zapínání a vypínání dávkování na hranicích souvratě. Pokud bude rozmetadlo pracovat často na svažitých pozemcích, bude mít smysl jeho osazení senzorem sklonu.

Jak se mohli návštěvníci přesvědčit v expozici na veletrhu, zásobník může být vybaven i sítem, vyrobeným z ušlechtilé oceli. Eliminace vniknutí hrud hnojiva a jiných cizích předmětů (návěsky) do zásobníku a následně pak zablokování šoupátka v průběhu práce eliminuje riziko nepříjemných prostojů. Kromě toho nabízí Bredal také blatníky, vyrobené z plastu, které zabraňují znečišťování rozmetacího ústrojí nečistotami.*

Více informací ve Farmáři č. 3/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *