Rozmetadla s precizním dávkováním hnojiva

Rozmetadla tuhých statkových hnojiv Strautmann PS umí automaticky přizpůsobovat rychlost pohybu podlahového dopravníku změnám rychlosti pojezdu traktoru. Rychlost jízdy při aplikaci se pohybuje v rozmezí od tří do šesti kilometrů v hodině.

Požadovanou dávku hnojiva na hektar si řidič nastaví na terminálu firmy Strautmann, kde si může za jízdy zvolenou hodnotu i zvyšovat anebo snižovat. O preciznosti rozmetadla z dílny firmy Strautmann vypovídá i to, že elektronika bere v potaz také prokluz kol traktoru a na základě této hodnoty provádí automaticky korekci procházejícího objemu hnojiva rozmetadlem. Hodnotu prokluzu v konkrétních podmínkách odhadne obsluha traktoru na základě svých zkušeností a před začátkem práce ji zadá do terminálu.

Podlahový dopravník je poháněn velkoryse dimenzovaným hydromotorem, jehož výkon je podle slov majitelů stroje ve společnosti Agroslužby Cerea opravdu značný. Samozřejmě je možná i reverzace dopravníku.

Rozmetadlo Strautmann PS 2401 může aplikovat organická hnojiva do šířky záběru až dvaceti čtyř metrů. Velké pracovní záběry dovolují i přihnojování porostů v průběhu vegetace. Zároveň není problém šířku aplikace na jedné straně omezit. Umožňuje to výbava na přání v podobě systému hraničního rozmetání.

Agroslužby Cerea mají rozmetadlo vybavené hydraulicky ovládaným hraničním rozmetáním, možné je ale také ovládání mechanické. Stlačením příslušného tlačítka na ovládacím terminálu se aktivuje hraniční rozmetání vpravo či vlevo. Takto lze pohnojit i souvratě či okraje pozemků bez toho, aby se hnojivo dostávalo i mimo pole.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *